AFAD

10-12 Kasım Temel Afet Bilinci Eğitimleri Tamamlandı.

Afete Hazır Türkiye Bilinçlendirme ve Eğitim Projesi kapsamında Samsun Valiliğimizin Onayı ve destekleriyle İl Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından Afet Farkındalık Eğitimleri ve AFAD Gönüllüsü Sistemi hakkında bilgi verilmiştir.

Afete Hazır Türkiye Projesi ile Bireyden başlayarak toplumun tüm kesimine, afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürünü kazandırmak, bireylerde farkındalık yaratmak,   bireyler ile yaşadıkları mekânlarda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, bireylerin afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, afet ve acil durum planlarının yapılmasına yönelik bilgilendirme yaparak, alınabilecek temel önlemleri paylaşmak amaçlanmaktadır.

AFAD Gönüllüsü Sistemi ile Kurumsal yapıların ve toplumun iş birliğini güçlendirmek, afet yönetiminin başarısını arttırmak, kamu kurumlarının çalışmaları gibi faktörlerin yanı sıra vatandaşların direkt katılımını sağlamak amacı ile geliştirilen AFAD Gönüllülük Sistemi, afet ve acil durumlarında toplumun daha dirençli olmasını sağlamaktadır. AFAD Gönüllüleri eğitim seviyelerine göre profesyonel AFAD ekipleri ile birlikte saha çalışmalarına da katılabileceklerdir.

10-12 Kasım 2020 tarihleri arasında 7 Eğitim gerçekleştirilmiştir. Bu eğitimlerde 414  kişiye eğitim verilmiş olup İlimiz bünyesindeki kurum ve kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda “Afet Farkındalık Eğitimlerine” -Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda- yıl boyunca devam edilecektir.

İlimizdeki Kurum ve Kuruluşlarda çalışan personele yönelik Afet Farkındalık Eğitimi:

10.11.2020 Dr. Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi

11.11.2020 tarihinde Devlet Hava Meydanları İletmesi Genel Müdürlüğü Samsun Çarşamba Hava Limanı Müdürlüğü

11.11.2020 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Samsun Şubesi

12.11.2020 tarihinde Atakum Müftülüğü

12.11.2020 tarihinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü Fazıl Kadı Gençlik Merkezi

12.11.2020 tarihinde Türkiye Gençlik Vakfı Samsun İl Temsilciliği

12.11.2020 tarihinde Canik Kaymakamlığı Kamu Kurum ve Kuruluşları ve Muhtarları

Kontrol Et

KAVAK KORONA TEYAKKUZUNDA

KAVAK KORONA TEYAKKUZUNDA

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ Halkımızın sağlığı için ilgili tüm birimlerimizle teyakkuz halindeyiz” dedi. …