Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kayan “Yeni hükümet konağı yapılması için talimat verildi”

Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, yapılan görüşmeler neticesinde ilçede yeni hükümet konağı yapılması için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimat verdiğini açıkladı. Kayan; “Yeni hükümet konağı yapılması için talimat verildi” dedi.

Bir süre önce Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile birlikte Ankara’da ilçeye yapılacak yatırımlar ile ilgili ziyaretlerde bulunan Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan yapmış olduğu açıklamada; “Bu ziyaretler kapsamında yeni hükümet konağı yapımı için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya konuyu aktardık. Yapmış olduğumuz görüşmede Sayın Bakanımıza hükümet konağı ile ilgili taleplerimiz ve gerekçelerimizi kendilerine iletme imkanımız oldu. Taleplerimiz olumlu karşılandı ve Havza’ya yeni bir bina yapılması için talimat verdi.” Dedi.

 Kayan; “Depreme dayanıksız ve ömrünü tamamlamış olan binamız yenilecek. İnşallah ilçemize daha modern ve kaliteli hizmet sunacak bir hükümet konağı binası kazandıracağız. Bu yıl içerisinde projelendirme aşaması tamamlanacak olan hükümet konağımızın inşaatına inşallah 2022 yılında başlanacak. Süreci yakından takip etmekteyiz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya Havza halkı adına teşekkür ederim.” Dedi.