ALTI ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ NÜN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Bakan Karaismailoğlu, Giresun Tirebolu-Doğankent Yolu Muttab Köprüsü’nün açılışını gerçekleştirdi

Giresun sel felaketinde şehit olan askerlerimizi anımsatan Bakan Karaismailoğlu, “Şehit olan kahraman askerlerimize gösterdikleri cesaret ve fedakarlıktan dolayı minnet duyuyoruz.  Köprünün adını ‘Altı Şehitler Köprüsü’ olarak belirledik. Köprümüzü Giresunluların hizmetine açıyor, köprümüzün Giresun’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel felaketin ardından yenilenen ve afette yaşamını yitiren şehit askerimizin adının verildiği “Altı Şehitler Köprüsü”nün açılışını yapılan dualar eşliğinde gerçekleştirdi.

-“2 ay gibi kısa bir sürede köprünün tüm imalatlarını tamamlayarak, halkımızın hizmetine açıyoruz”

Bakan Karaismailoğlu, konuşmasına Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan; Giresun Merkez’i başta olmak üzere Dereli, Espiye, Doğankent, Tirebolu, Görele, Güce ve Yağlıdere ilçelerini etkileyerek afete dönüşen heyelanı anımsatarak başladı.

Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“Maddi manevi büyük kayıplar yaşadık. Kaybettiğimiz insanlarımız için yüreğimiz yandı. Buradan hepsine bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Giresun’da ve son dönemde ülkemizde yaşanan doğal afetlerde, devlet, belediyeler, sivil toplum kuruluşları el ele vererek büyük bir hız ve koordinasyon içinde hareket ediyoruz. Giresun’da da afetin hemen ardından diğer bakan arkadaşlarımızla birlikte, hızlı bir şeklide bölgeye gelerek, acil olarak yapılması gerekenleri yaptık. Alınacak önlemleri en hızlı şekilde aldık.”

“Selde hasar gören Tirebolu-Doğankent Yolu ve yolun 9. ile 10.ncu kilometreleri arasındaki menfezin yıkılması ile can ve mal emniyeti tehlikeye düşmüştü. 31 Ağustos 2020 tarihinde Dereli’de yaptığım konuşmamda, selin etkisiyle tahrip olan köprüleri yıkıp, yenilerini bir ön önce yapacağımızı ifade etmiştim. Yıkılan menfezin yerine modern bir köprü yapmak üzere, 27 Ekim 2020 tarihinden itibaren çalışmalara başladık. Allah’a hamdolsun, verdiğimiz sözü tutmak nasip oldu. 2 ay gibi kısa bir sürede köprünün tüm imalatlarını tamamlayarak, halkımızın hizmetine açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

– “Kalkınma ateşini, ulaştırma ve haberleşme projelerimizle yakıyoruz”

Şehit olan kahraman askerlerimizi anımsatan Bakan Karaismailoğlu; Jandarma Uzman Erdem Çıtır, Jandarma Uzman Onur Kıran, Jandarma Uzman Burak Tok, Jandarma Uzman Aykut Variyenli, Jandarma Uzman Sami Yılmaz ve Greyder Operatörü Ali Akbulut’a gösterdikleri cesaret ve fedakarlıktan dolayı minnet duyduklarını hatırlatarak; köprünün adının “Altı Şehitler Köprüsü” olarak belirlediklerini kaydetti.

Karaismailoğlu, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Altı Şehitler Köprüsü’nün; 3 açıklıklı, 92 metre uzunluğunda olacak şekilde projelendirdik. Üst yapı genişliği 12 metre olan köprünün, orta ayaklarının yüksekliği ortalama 22 metredir. Giresun’da da ülkemizin her köşesinde olduğu gibi kalkınma ateşini, ulaştırma ve haberleşme projelerimizle yakıyoruz. Bugün, Altı Şehitler Köprüsü’nü kıymetli Giresunlular                                                ın hizmetine açıyoruz.  Köprümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak için Giresun’a gelen Bakan Karaismailoğlu, ilk olarak Dereli şantiyesinde incelemelerde bulundu. Daha sonra Giresun Dereli Belediye’ni ziyaret edip, Dereli esnafı ile sohbet eden Karaismailoğlu, Giresun Tirebolu-Doğankent Yolu Muttab Köprüsü’nün açılışını gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu