Antrenör Denklik Duyurusu

Antrenör Denklik Duyurusu

Üniversitelerin Spor Bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya Yüksekokul mezunları için Antrenör Eğitim Yönetmeliği gereğince yapacakları antrenör belgesi başvuru ve denklik işlemleri başlamıştır.

Ön başvurusu yapılan branş için transkriptinizin aslını veya noter onaylı tasdikli suretinin ilgili federasyona gönderilmesi gerekmektedir.

Federasyonlar tarafından transkript ve ön başvurusu onaylanan adaylardan temel eğitim ve uygulama eğitim muafiyeti olanların belgeleri e-Devlet Kapısı Spor Bilgi Sistemi üzerinden düzenlenecektir.

Muafiyetlerine göre belge alacakların aşağıda yer alan yönlendirme kılavuzunu okuyarak ve denklik formunu doldurarak Federasyonumuza başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuruların Federasyonumuza kargo ile yollanması veya elden teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Antrenör denklik başvuru yönlendirme kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Antrenör denklik işlemleri bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Antrenör Denklik Başvuru Formuna ulaşmak için tıklayınız.

 

*Aşağıda belirtilen maddeleri dikkate alarak işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

1- Dilekçe

2- Dilekçe ile birlikte transkript (aslı ya da noter onaylı tasdikli aslı gibidir sureti)

3- Dilekçe ve transkriptinizi aşağıda yer alan Federasyon adresimize kargo veya elden teslim yöntemi ile iletmeniz gerekmektedir.

 !!! Kargo Adresi: Adnan Menderes Mahallesi 1047. Sokak No:1 Aktepe Keçiören-ANKARA

 

*Önemli Hususlar:

1- Spor Bilgi Sistemine başvurunuz esnasında yükleyeceğiniz Transkriptlerin PDF formatı haricinde eklenmesi mümkün olmayacaktır.

2-Yüklemiş olduğunuz transkriptlerin fiziki hallerini Federasyonumuza iletmediğiniz sürece işlemlerinize başlanmayacaktır.

3- Federasyonumuza gönderilen transkript ”aslı ya da noter onaylı tasdikli aslı gibidir” olmadığı sürece denklik işlemi yapılmayacaktır.

4- 2 ve 3. Kademe denklik işlemlerinde ilk başvuru safhasında herhangi bir ücret yatırılmayacak olup, ön onay almanız durumunda Federasyonumuzun uygulama eğitimi ilanlarını takip ederek katılacağınız kademede ki uygulama eğitimine başvurmanız halinde 2.ve 3.kademe denklik ücretini yatırmanız gerekmektedir.

5- Badminton spor dalında bir dönem eğitim aldıklarını transkript ile belgeleyenler denklik işlemleri yapılarak yardımcı antrenörlük belgesi almaya hak kazanırlar.

Kontrol Et

FIS YARIŞMA DUYURUSU

FIS YARIŞMA DUYURUSU

FIS YARIŞMA DUYURUSU Ülkemizde artan salgın vakaları nedeniyle açıklanan Covid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye Kayak Federasyonu …