Başkan Murat Özmekik, Bir Dizi Online Toplantı Gerçekleştirdi

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, BWF (Dünya Badminton Federasyonu) COMEBA (Akdeniz Badminton Birliği ) ve 2021 Badminton Hakem Vize Semineri ile ilgili bir dizi online toplantı gerçekleştirdi.

Başkan Murat Özmekik, 2021 yılının 3 önemli toplantısına Yönetim Kurulu üyesi ve As Başkanlarından Akif Sıtkı Esen, Genel Sekreter İsa Ayan, Teknik Kurulu üyesi Hakan Boran ile beraber katılım sağladı.

MHK Başkanı Mustafa Yaşar’ın abisi için Afyon ve Teknik Kurulu üyesi Hakan Boran’ın babası için Antalya’ya taziye’ye giden Başkan Özmekik daha sonra Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan toplantılar ile çalışmalarına devam etti.

Başkan Özmekik, ilk olarak BE (Avrupa Badminton Federasyonu ile 2020-2023 Eylem planı toplantısı yaptı, daha sonra 30 Ocak’ta Dünya Badminton Federasyonu’nun (BWF) Olağanüstü toplantısına katıldı. 2021 Mayıs ayında yapılacak seçimli genel kuruluna yönelik önemli karar alınan toplantıya, 228 üye katılım sağladı.

Türkiye Badminton Federasyon Başkanlığı yanı sıra COMEBA (Akdeniz Badminton Birliği) Başkanlığını da yürüten Murat Özmekik, ikinci toplantıyı COMEBA yönetim kuruluyla uzaktan bağlantı ile gerçekleştirdi. 2021 yılı Akdeniz kupası ve kampın nerede yapılacağı ve COMEBA seçimlerinin nasıl yapılacağı konusunda yönetim kurulu üyeleriyle fikir alışverişi yaptı.

Başkan Özmekik’in  son toplantısı ise 2021 yılı Badminton Hakem Vize Semineri oldu. Zoom platformundan yapılan toplantı 31 Ocak Pazar günü 3 ayrı oturumda gerçekleşti, Vize Seminerinde hakemler ile bir araya gelen Başkan Özmekik, yaklaşık bir senedir Covid-19 salgını sebebi ile görüşemediği hakemlerden yoğun ilgi gördü ve özlem giderdi. Başkan Özmekik, toplantıda 2020 yılında yapılamayan müsabakalara ve 2021 yılında yapılması planlanan faaliyetlerine değindi.