"Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığımız ve ilgili tüm bakanlıkların gayretiyle burada yerel yönetimlerin de inşallah gayretiyle İzmir için bir dönüşüm vakti de başlamış durumda"

“Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığımız ve ilgili tüm bakanlıkların gayretiyle burada yerel yönetimlerin de inşallah gayretiyle İzmir için bir dönüşüm vakti de başlamış durumda”

Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, İzmir’de Rıza Bey Apartmanı’nın enkaz alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
Karaaslan, iki hafta önce İzmir’de meydana gelen ve 115 kişinin hayatını kaybettiği depremin tüm Türkiye’yi derinden sarstığını söyledi.
Devletin tüm kurumlarının deprem bölgesinde canla başla görev yaptığını belirten Karaaslan, şunları kaydetti:
“Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığımız ve ilgili tüm bakanlıkların gayretiyle burada yerel yönetimlerin de inşallah gayretiyle İzmir için bir dönüşüm vakti de başlamış durumda. Özellikle şehir merkezindeki ağır hasarlı binalar başta olmak üzere daha sonrasıyla ilgili çok önemli adımların atıldığına planların yapıldığına hatta iki haftada dünyanın hiçbir yerinde mümkün olmayacak kadar güçlü projelerin hazırlandığına bugün şahitlik ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” 

Kontrol Et

"Türkiye'nin demokrasisi bir müzakere konusu değildir, Türkiye'nin güvenliği herhangi bir şekilde pazarlık konusu değildir"

“Türkiye’nin demokrasisi bir müzakere konusu değildir, Türkiye’nin güvenliği herhangi bir şekilde pazarlık konusu değildir”

Parti Sözcümüz Ömer Çelik, genel merkezde, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken basın toplantısı düzenledi. Çelik, iç, …