Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Ülkücü Şehit Selçuk Duracık’ı ve Halil Esendağ’ı Anma Mesajı

Türk milliyetçiliği gibi köklü ve aydın bir fikrin savunucuları olan Ülkücüler, kızıl kurşunlardan sonra bu kez de idam sehpalarının ve zifiri karanlıklara boğulmuş zindanların Yusuf yüzlüleri olmuştur. Benzerine az rastlanan bu büyük zulme rağmen Ülkücü hareket, hiçbir zaman devlete düşman olmamıştır.

MHP’nin ve Ülkücü Milliyetçi Hareketin evlatları, zulme ve işkenceye maruz kalmış ancak zalimlere boyun eğmemiştir. Yolundan ve davasından dönmemiştir. MHP, ilhamını Türk tarihinden alan ulu bir çınar, engin bir pınardır. Türkiye’nin geleceği ve ümit kaynağıdır. Türk milletini gelecek hedeflerine taşımak amacıyla, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in izinde giden ve davalarını savunun iki Yusuf yüzlümüz Selçuk Duracık ve Halil Esendağ, 3 Haziran günü bu ülkenin aydınlık geleceğine gem vuranlar tarafından idama mahkûm edilmişlerdir. Onlar idam sehpasına çıkmayı göze almış ve önce millet diyerek davalarından vazgeçmemişlerdir.

Bugün de Ülkücü hareket, 12 Eylül öncesi ve sonrasında olduğu gibi demokrasiye ve millet iradesine olan yüksek inancını ‘’Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben ‘’ anlayışı ile sergilemeye devam etmektedir.

Bizler destanlaşan Ülkücü hareketin şehitlerini unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Onlara hem bizlerin hem de tüm Türk milletinin vefa borcu vardır. Kara Eylül cuntacılarının darağaçlarında aramızdan aldığı şehitlerimiz Halil Esendağ ve Selçuk Duracak’ı rahmet ve minnet ile anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.