Bem-Bir- Başkanı Savaş Gayretli’den sert Ayasofya tepkisi

Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli yapmış olduğu basın açıklaması ile Sözcü gazetesinin skandal manşetine sert tepki gösterdi. Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Gayretli yapmış olduğu açıklamada  “Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılmasını ‘felaket ve gözyaşı’ olarak kabul etmek ‘gerici ve yobaz zihniyetin’ son tezahürüdür.” ifadesini kullandı.

Bem Bir Sen Samsun Başkanı Savaş Gayretli sözde bir gazetenin attığı manşetin içini sızlattığını belirterek, şunları kaydetti; “Yazık, kendi değerlerine bu kadar uzak ve düşman bir zihniyet.

Milletimizin inanç ve değerleriyle barışık olmayan çarpık zihniyet örnekleri maalesef hız kesmeden devam ediyor.

Ayasofya 2020 yılının taçlı yıldızıdır. Cumhurbaşkanımıza bir kere daha şükranlarımızı sunuyoruz. Ayasofya Camii’nin açılmasından ve milletimizin sevinmesinden rahatsız olanların bu millete ait her şeyle kavgası var. Millete ait olan “Egemenlik kayıtsız şartsız millete aittir” ilkesini de sevmiyorlar.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılmasını ‘felaket ve gözyaşı’ olarak kabul etmek ‘gerici ve yobaz zihniyetin’ son tezahürüdür.  Bu zihniyeti kınıyor ve lanetliyorum.” dedi .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu