“Ben de Yapabilirim” Sergisi Gelecek İçin Umut Oldu

Sudan’ın başkenti Hartum’da 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde, meslek sahibi Down sendromlu çocukların hünerlerini sergilemeleri için oldukça renkli bir sergi düzenlendi. Geleceğe umut ışığı olan sergide Down sendromlu çocukların farklı kategorilerde ürettikleri ürünler büyük beğeni gördü.
Hartum Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Gününde “Ben de Yapabilirim” sergisi düzenlendi.

MESLEKLERİYLE TOPLUMA HİZMET EDİYORLAR
Down sendromlu çocukların meslek edinerek toplumda yer sahibi olabileceklerini bir kez daha gösterdi. Sergide çocukların ürettikleri peyzaj, gıda, paketleme, aksesuar kategorilerinde ürünler ziyaretçiler tarafından ilgiyle incelendi.

60. caddedeki Türk kültür merkezinde gösterilen serginin belge takdimi kısmına Sudan egemenlik konseyi üyesi Ayşe Musa, Sosyal Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Mohamed Hussein Abdelgadir, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Brezilya Büyükelçisi Patrica Maria Olivera, Endonezya Büyükelçisi Rushaman Adnan, Somali Büyükelçisi Mohamed Sheikh Ibrahim ve basın mensupları katıldı.

BÜYÜKELÇİ NEZİROĞLU’DAN ÇOCUKLARA TEŞEKKÜR BELGESİ
Program aynı zamanda, 21 Mart’ın anneler günü olması münasebetiyle Down sendromlu çocukların annelerine de Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi İrfan Neziroğlu tarafından teşekkür belgesi verildi.