TABİP Lecture Series “Bilim Diplomasisi Konuşmaları” KKTC’de!

Bilim diplomasisi alanındaki öğrenci ve akademisyenlere üstün eğitici bilgiler sunmayı hedefleyen TABİP Lecture Series, Türkiye’nin ve dünyanın en seçkin üniversitelerinde devam ediyor.  
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülen TABİP projesi kapsamında, TABİP Lecture Series “Bilim Diplomasisi Konuşmaları” 25 Şubat’ta Gazimağusa’da gerçekleştirilecek.
Bilim diplomasisi kavramının Türk akademik çevresinde yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilecek programında ilk olarak İstanbul Üniversitesinden Doç. Dr. Özgün Erler Bayır “bilim diplomasisi” kavramını açıklayacak. Ardından söz alacak RUDN Üniversitesi akademisyenlerinden Olga Krasnyak, “Örnek Olay Çalışmaları ile Bilim Diplomasisi Stratejileri” konusuna değinecek.
 “Bilim Diplomasisi” Avrupa Birliği projesinde yer alan Charlotte Rungius’un “SESAME” örneğini ele almasının ardından son olarak 2009’da ABD Dışişleri Bakanlığından ABD-Türkiye arasında bilim diplomasisini yönlendirmek üzere “Bilim Elçisi” unvanını alan, dünyaca ünlü Türk bilim kadını Prof. Dr. Semahat Demir de “Kamu Diplomasisi ile Bilim Diplomasisi İlişkisi”ni anlatacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı