TİKA’dan Şilili İtfaiyecilere Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Santiago’nun Quilicura beldesinde gönüllülük esasında faaliyet gösteren Türkiye-Şili Dostluk İtfaiyesinde görev yapan 37 itfaiyeciye itfaiyeci kıyafeti, eldiven ve örgü başlıktan oluşan ekipman desteğinde bulundu.

2013 yılından bu yana TC. Santiago Büyükelçiliğinin desteklediği ve Santiago’nun Quilicura beldesinde gönüllülük esasında faaliyet gösteren Türkiye-Şili Dostluk İtfaiyesine ekipmanlar, Quilicura Belediye Başkanı Sayın Juan Carrasco Contreras, Dostluk İtfaiyesi ve Santiago Büyükelçiliği mensuplarının katıldığı törende teslim edildi.

Törende söz alan Quilicura Belediye Başkanı Carrasco, başta orman yangınları olmak üzere her türlü afetle mücadele eden ve gönüllülük esasıyla görev yapan itfaiye ekibine verilen desteklerden dolayı T.C. Santiago Büyükelçiliğine ve TİKA’ya teşekkür etti.

Santiago Büyükelçisi Gülcan  Akoğuz ise yaptığı konuşmada, Şili’de Türkiye’nin adını taşıyan bir itfaiye olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ile Şili arasındaki dayanışma ve işbirliğinin  göstergesi olarak TİKA’nın  desteğiyle 2017 yılında Quilicura itfaiyesine  bir adet yangınla mücadele aracı da temin edildiğini ifade eden Akoğuz, projenin  itfaiye mensuplarının  güvenliğine katkı sağlamasını arzu ettiğini söyledi.

%d blogcu bunu beğendi: