Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği ve Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Müdürlüğünde Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın katılımıyla, Başhekimlik makamında devir teslim töreni gerçekleştirildi.
Devir teslim törenine; Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Sancak, Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, Prof. Dr. Cengiz Batuk ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep de katıldı.
Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği ile Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Merkez Müdürlüğü görevlerini 1,5 yıldır yürüten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünsal Özgen görevi, Acil Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türker Yardan’a devretti.
Başhekimlik görevine Prof. Dr. Türker Yardan’ın atanmasının ardından Başhekim Yardımcılığı görevlerine de Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Tekin Şimşek,  Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Davut Güven,  Anestezi ve Reanimasyon Ananbilim Dalı Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Ersin Köksal ve Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Yasin Selçuk atandı.
Başhekimlik makamında düzenlenen  törende Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Başhekimlik görevine atanan Prof. Dr. Türker Yardan’ı ve ekibini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi. Dünyayı etkisi altına almış Covid-19 Pandemisinin giderek artan etkisinin hissedildiği bu hassas süreçte Üniversitemiz Hastanesinin yerine getirdiği sağlık hizmetlerini her zaman olduğu gibi bundan sonra da artarak sürdüreceğine inancının tam olduğunu ifade etti.

%d blogcu bunu beğendi: