Rize Adliyesinde Görev Yapan Hâkim ve Savcı Adaylarına Yönelik Bir Dizi Seminerler Düzenlendi

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen Hâkim ve Savcı Adaylarının Staj Verimliliğinin ve Etkinliğinin Artırılması projesi kapsamında Rize Adliyesinde görev yapan 25. Dönem adli yargı hâkim ve savcı adaylarına yönelik Staj Koordinatörü Cumhuriyet Savcısı Adem ÇALIŞ’ın organizesi ile bir dizi seminerler gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Rize Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Adem AMAÇ tarafından “Meslek ve Yargı Etiği” konulu, Rize Barosu önceki dönem Başkanlarından Av. Ateş HATİNOĞLU tarafından “Hukuk Uygulayıcıları Arasındaki Mesleki Nezaket” konulu, Cezaevi ve İnfaz Cumhuriyet Savcısı Kayhan ÇETİN tarafından “İnfaz Hukuku” konulu, İcra Hakimi Gümrah APAK tarafından “İcra Mahkemeleri Uygulamaları” konulu, Anayasal Düzene Karşı Suçlar ve Terör Suçları Cumhuriyet Savcısı Bünyamin GÖKDEMİR tarafından “Terör Suçları Uygulamaları” konulu, Bilişim uzmanı kolluk personelleri tarafından “Siber Suçlar” konulu seminerler düzenlendi.

Seminerlerin yanı sıra Rize Kapalı ve Açık Cezaevi ziyaretleri gerçekleştirildi. Ayrıca adayların kişisel gelişime yönelik uzmanlar tarafından seminer programlarına devam edileceği belirtildi.