turkiye-ve-azerbaycan-arasindaki-kardeslik-koprusu-ogrencilerin-karsilikli-ziyaretleriyle-daha-da-gucleniyor

TÜRKİYE VE AZERBAYCAN ARASINDAKİ KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ, ÖĞRENCİLERİN KARŞILIKLI ZİYARETLERİYLE DAHA DA GÜÇLENİYOR

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Azerbaycan Millî Eğitim Bakanı Emin Amrullayev’in Kasım 2021’de gerçekleştirdikleri görüşme sonucunda kardeşlik bağını güçlendirmek amacıyla karşılıklı ziyaretlerin planlanması ortak görüşü doğrultusunda, Türkiye’den öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 40 kişilik bir heyet, Azerbaycan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.
Türkiye ile Azerbaycan arasında kardeşlik bağını güçlendirmek amacıyla 22-29 Haziran tarihleri arasında öğrenciler ve onlara eşlik eden öğretmenlerden oluşan 40 kişilik bir heyet, Azerbaycan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.
Heyette farklı illerden ortaokul, mesleki ve teknik Anadolu, sosyal bilimler, fen, Anadolu ve imam hatip liselerinden öğrenci ve öğretmenler yer aldı.
Öğrenci ve öğretmenlerden oluşan Türk heyeti; ziyaret kapsamında Zuğulba Eğitim Spor Kompleksi, Türk Şehitliği, Bakü Devlet Mesleki Eğitim Merkezi, Askerî Ganimetler Parkı, Haydar Aliyev Merkezi, Kız Kalesi, Şirvanşahlar Sarayı, Fuzuli ve Şuşa, Gobustan Doğa Koruma alanı gibi Azerbaycan’ın tarihî ve turistik yerlerini ziyaret etti.
Öğrencilerin özellikle Şuşa’da verilen mücadeleyi yerinde görmeleri, Çanakkale’de ve tarihin her anında milletimiz tarafından sergilenen duruşun farkındalığına ve kardeş ülke Azerbaycan ile ortak duyguların yaşanmasına imkân sağladı.
Öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyet, Azerbaycan ziyaretini 30 Haziran Perşembe günü tamamlayarak ülkeye döndü.
Azerbaycan’dan öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 25 kişilik bir heyet ise bu kapsamda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde Türkiye’yi ziyaret etmişti.

TEKNOFEST TRABZON’A GELİYOR

Karadeniz topraklarını karış karış gezen TEKNOFEST Trabzon’a geliyor. 5-7 Ağustos tarihleri arasında Trabzon Medical Park Stadyumu'nda gerçekleşecek etkinlik T3 Vakfı,…

‘AKÇAABAT KAPALI OTOPARK VE PAZAR YERİ PROJESİ’NİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun “Büyükşehir Belediyesi, 18 ilçede daha görünür olacak” prensibiyle yürütülen çalışmalar sonucunda, projeler birbiri ardına…

BAŞKAN ZORLUOĞLU ARAKLI’DAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ‘Bu Sene Yol Senesi’ sloganı kapsamında yürütülen asfalt çalışmalarını titizlikle incelemeye devam ediyor. Sadece merkezle…

BAŞKAN ZORLUOĞLU TRABZONSPOR’UN 55. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

2021-2022 sezonu Süper Lig şampiyonu olarak taraftarlarına tarifsiz bir mutluluk yaşatan, geçtiğimiz günlerde de Süper Kupa’yı müzesine götüren Trabzonspor, 55’inci…