EL-FARABİ KAZAK MİLLİ ÜNİVERSİTESİ TÜRKSOY BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE TÜRKSOY BURSU VERİLDİ

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi Şarkiyat Fakültesi TÜRKSOY Bölümü 2-4 sınıf öğrencileri arasında eğitimde başarı gösteren 10 öğrenciye 2020 yılı TÜRKSOY bursları takdim edildi.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov takdim sırasında yaptığı konuşmasında, 2015 yılından bu yana El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi ile ortak çalışmalara imza attıklarını, çok sayıda bilim, eğitim ve kültür etkinliklerini düzenlediklerini  vurguladı. Türk halklarının kültürel yakınlaşmasını sağlama ve Türk kültürünü korumak adına yaptığı önemli çalışmalarından ötürü üniversite yönetimine de teşekkür eden Düsen Kaseinov, eğitimdeki üstün başarıları vesilesiyle TÜRKSOY bursu almaya hak kazanan öğrencilere de başarılarının devamını diledi.

El-Farabi Kazak Milli Üniversitesi Rektörü Galımkayır Mutanov ise TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov’a üniversitenin eğitim çalışmalarında sağladığı katkılar nedeniyle teşekkürlerini iletti.

TÜRKSOY Bölümü’nün başarılı öğrencilerini teşvik etmek ve maddi destek sağlamak amacıyla bir sefere mahsus verilen TÜRKSOY bursunu 2020 yılında almaya hak kazanan başarılı öğrenciler Dilnaz Amangeldi, Aselya İzimova, Kuralay Najimatdinova, Diana Taubay, Dana Aytımbet, Aray Musalı, Manşuk Muratbekova, Kamila Oralsınova, Madina Maksutova ve Aygerim Toyboldu’ya   sertifikaları, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov tarafından verildi.