Federasyonumuz ile Gazi Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanımız Suat Çelen’e ziyarette bulundu. Ziyarette Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türkiye Cimnastik Federasyonu arasında protokol imzalandı.

Protokol kapsamında; Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye Cimnastik Federasyonuna bağlı sporcuların sporda yetenek taramasını ve atletik performans testlerini yapacak.  Merkez, sporculara spor sakatlıklarından korunma konusunda yardımcı olacak. Merkez ile Federasyon arasında bilimsel araştırmalara yönelik işbirliği de yapılacak. Ayrıca antrenörlerin eğitimleriyle, proje temelli faaliyetler yürütülecek.

Rektör Danışmanı Prof Dr. Erdal Zorba, Uluslararası Bocce Konfederasyonu ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Mutlu Türkmen ve Başkan Vekilimiz aynı zamanda Gazi Üniversitesi’nde akademisyen Doç. Dr. Emre Bağcı ziyarette yer aldı.

Federasyon Başkanımız Suat Çelen mezunu olduğu üniversite ile böyle bir protokol imzalanmış olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ziyarette Prof. Dr. Musa Yıldız, Gazi Üniversitesi’nin ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Federasyon Başkanımız Suat Çelen adına dikilmiş 3 adet fidanın sertifikasını kendisine takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.