Fenerbahçe Öznur Kablo Üçüncülük Maçı Oynayacak

Kadınlar Euroleague Dörtlü Finali yarı final karşılaşmasında UMMC Ekaterinburg ile karşı karşıya gelen temsilcimiz Fenerbahçe Öznur Kablo, rakibine 88-84’lük skorla mağlup oldu. UMMC Ekaterinburg bu sonuçla final oynamaya hak kazanırken Fenerbahçe Öznur Kablo da üçüncülük karşılaşması oynayacak.

Volkswagen Arena’da oynanan mücadeleyi TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Kadın Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan, TBF Kadın Ligleri Direktörü Murat Tümer ve TBF yetkilileri de takip etti.

Karşılaşmanın ilk çeyreği 22-21 UMMC Ekaterinburg üstünlüğü ile kapanırken devreyi de 55-48’lik skorla Rus temsilcisi önde tamamladı. Temsilcimiz Fenerbahçe Öznur Kablo üçüncü çeyreği 68-61 geride kapatırken mücadeleden de 88-84’lük mağlubiyetle ayrıldı.

Fenerbahçe Öznur Kablo’da Alina Iagupova 26, Satou Sabally 20 sayıyla mücadeleyi tamamladı. UMMC Ekaterinburg’da Allie Quigley 27, Breanna Stewart 17 sayı oynadı.

Fenerbahçe Öznur Kablo üçüncülük maçında bugün saat 21.00’de başlayacak Perfumerias Avenida – Sopron Basket maçının mağlubu ile karşılaşacak.  Üçüncülük müsabakası 18 Nisan Pazar günü 15.00’te başlayacak.