AFAD Başkanı Güllüoğlu: Kurumların Birlikte Çalışmasıyla Afetleri Yönetebiliyoruz

 

AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, afet yönetimini tek başına yapamayacaklarını belirterek, “Kurumların el ele birlikte Elazığ’da olduğu gibi, Giresun’da olduğu gibi ortak çalışmasıyla biz afetleri yönetebiliyoruz” dedi.

Bursa İl Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü’nde düzenlenen Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Bursa çalışma grupları toplantısına AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun yanı sıra, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Daire Başkanı Abdulkadir Tezcan ile AFAD Bursa İl Müdürü Yalçın Mumcu ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

 

Afet yönetimini AFAD’ın tek başına yapamayacağını belirten Başkan Güllüoğlu, “Kurumların el ele birlikte Elazığ’da olduğu gibi, Giresun’da olduğu gibi ortak çalışmasıyla biz afetleri yönetebiliyoruz. O yüzden katkılarından dolayı herkese teşekkür ederiz. Altını özellikle çizerek vurgulamam gereken bir şey var ki; biz bu çalışmalarımızı yine valilerimiz uhdesinde götürüyoruz. Bursa’nın güvenliği Türkiye’nin güvenliğidir” ifadelerini kullandı.

 

Vali Canbolat: Bursa, afet ve deprem riski yüksek illerden biri

Bursa Valisi Yakup Canbolat ise, “Bursa afet müdahale planının 3 tane çalışma programı grubunun brifingini alacağız. Birlikte değerlendirip, karşılıklı sorular soracağız. Bu planın en iyi şekilde yürüyebilmesi, bir afet durumunda en iyisinin yapılabilmesi noktasında da gayret sarf edeceğiz. Bursa afet ve deprem riski yüksek olan illerden biridir ama Bursa Türkiye için de bir o kadar kıymetli bir şehirdir. Hem nüfus itibariyle hem de ekonomi ve sanayisi itibariyle de Türkiye’nin ikinci büyük ihracata sahip ili ve sanayi büyüklüğü itibariyle de Türkiye’nin dördüncü büyük şehri. Bunların korunması, geliştirilmesi ve her türlü afete karşı hazırlıklı bulundurulması da biz idarecilerin temel görevi. Buna her zaman hazırlıklı olmalıyız. Deprem ve afet gelmeden önce de her türlü tedbiri yapılabilecek iyileştirmeler varsa da bunları bir an önce geliştirmenin yöntemlerini aramalıyız” dedi.

 

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, afet yönetimine dair fikirler görüşüldü.

 

%d blogcu bunu beğendi: