Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş Başkanlığında Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Başkanların katılımıyla Daire Başkanları, İl Emniyet Müdürleri ve Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dahil olması ile bugün saat 15.00 de gerçekleştirildi.

Toplantının ilk gündem maddesi olarak PKK terör örgütü ile mücadeleyi ele alan Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, “PKK ile mücadele konusunda İlkbahar-Yaz operasyonları 1 Ekim itibariyle tamamlandı. Sayın Bakanımızın da ifade ettiği gibi çok güzel sonuçlar aldık. Terörist sayıları oldukça azaldı. Sonbahar-Kış operasyonlarından da aynı oranda başarı elde edeceğimize olan inancım tamdır. İkna ve teslim konusunda da yılbaşından bu güne kadar ikna yolu ve kendi rızasıyla teslim olan terör örgütü mensubu sayısında oldukça güzel rakamlara ulaştık. Kırsala çıkma konusundaki engellemelerimiz, bilinçlendirme çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

YPS ve DEAŞ terör örgütlerinin şehir yapılanmalarına ve olası provokatif eylemlere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerektiğini belirten Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş “Sol terör örgütleri ile her alanda olduğu gibi siber alanda da mücadelemiz sürüyor. Sosyal medya da propaganda yapanlar hakkında tutuklamalar oldu. Gerekli çalışmaları yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. DEAŞ ile mücadele konusunda eylem hazırlığında olan teröristler ve mühimmatlar alındı. FETÖ ile mücadele konusunda da operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Mücadelemizde emin adımlarla ilerliyoruz.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, Covid-19 denetimlerine vurgu yaparak “Görev yapan arkadaşlarımızın kendilerini azami ölçüde korumaları önemli. Maske-sosyal mesafe-hijyen konularına dikkat ederek görevlerimizi ifa edelim” ifadelerini kullandı.

SİBERAY projesinin vatandaşımızın güvenli internet kullanımı konusunda bilgilendirilmesi adına ortaya konulan güzel bir proje olduğuna değinen Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş toplantıda ayrıca uyuşturucu ile mücadele, trafik güvenliği ve göçmen kaçakçılığı ile mücadele konularına da değindi.

Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, toplantının sonunda ülkemizde her alanda özveriyle görev yapan personele İl Emniyet Müdürleri şahsında teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

%d blogcu bunu beğendi: