Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş’ın katılımıyla “Temel Trafik ve Kaza İnceleme Eğitimi Kapanış Töreni” Gerçekleştirildi

Türk Polis Teşkilatımızın branşlı ve eğitimli trafik personeli ihtiyacının karşılanmasına yönelik düzenlenen “Temel Trafik ve Kaza İnceleme Eğitimi” programının kapanış töreni Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş’ın katılımlarıyla bugün Eskişehir de düzenlendi.

Kapanış töreni programına ayrıca; Eskişehir Valisi Sayın Erol Ayyıldız, Trafik Başkanı Sayın Mehmet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Sayın Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sayın Ercan Atasoy,  Tepebaşı Kaymakamı Sayın Ahmet Önal, Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Muhittin Ayhan katıldı.

Program Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş’ın teşrifleri akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş “Emniyet Teşkilatı bir taraftan Milletimizin huzuru ve güvenliği, devletimizin bekası için her türlü terör organizasyonlarıyla mücadele ederken bir yandan da  hem insanımızın can ve mal güvenliği için her türlü suç ve suçluyla mücadele ediyor  hem de trafik güvenliği için çok büyük bir gayret  ve emek ortaya koyuyor. Gerçekten trafik güvenliği mücadelesi çok yönlü çok büyük bir mücadele. Bütün ilgili kurum ve kuruluşları çok yüksek işbirliği ile ve toplumsal anlamda çok büyük bir duyarlılığı ortaya koyarak neticeler alınabilecek bir alan.  Bu alanı da ana yürütücüsü olan kuruluş Emniyet Teşkilatımız.” dedi.

Konuşmasının devamında trafik güvenliği konusunda elde edilen başarının polisin sahadaki etkinliğine dayandığını söyleyen Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş “Karayolu Trafik güvenliği Strateji Planı ve Eylem Planlarının hiç şüphesiz birçok paydaşı var ama bunun en önemli yürütücü kuruluşu biziz. Dolayısıyla görevin büyük bir kısmı bizlere, yani sizlere düşüyor. Bizlerin başarıyı elde edebilmesi için hiç şüphesiz bu işin eğitim boyutunu, duyarlılık oluşturma boyutunu ihmal etmeden ilgili kurumlarla da işbirliği ile çalışmamız, yine teknik donanım, alt yapı ve araç gereç noktasında eksiklerimizi hızlıca tahlil etmemiz ama bunun yanında en önemlisi; sizler sayesinde sizler aracılığıyla sahada çok güçlü etkin yoğun ve sürekli bir denetim ortaya koyabilmemiz lazım ki, bizim görevimizin en önemli kısmı budur.” ifadelerini kullandı.

Sertifika almaya hak kazanan personele seslenen Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, “Benim sizden bir ricam var, bu ayrıca İçişleri Bakanımızın da hem talimatı hem ricasıdır. Denetimleri daha çok yüz yüze yapmaya çalışalım. Elektronik ve diğer denetim yöntemleri şüphesiz kullanacağız, kullanmaya en üst düzeyde devam edeceğiz. Ama biz daha çok yüz yüze denetimleri tercih edeceğiz. Buradaki amacımız insanlarımızda trafik bilincini artırabilmek. Bu noktada sizden özellikle bunu rica ediyoruz. Görev alanlarınıza, şehirlerinize gittiğinizde bu mesajımızı diğer arkadaşlarınıza da paylaşmanızdan büyük bir mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Programda ayrıca Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi’nin tanıtım filmi gösterimi yapıldı.

Kapanış töreni programı kursiyerlere hediye ve sertifikalarının takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

%d blogcu bunu beğendi: