Gara’da Vatandaşlarımızı Katleden PKK’lı Teröristler, İfadelerinde Vatandaşlarımızı Katletmeleri İçin Talimat Aldıklarını İtiraf Ediyor

Gara’da vatandaşlarımızın şehit edildiği mağaradan kaçarken sağ yakalanan PKK’lı teröristler Şervan Korkmaz kod adlı Osman Acer ile Merkaz Botan kod adlı Doğan Geçgel, ifadelerinde kendilerine vatandaşlarımızın katledilmesi için talimat verildiğini itiraf ediyor. Teröristlerin ifadeleri şöyle:

TERÖRİST ŞERVAN KORKMAZ KOD ADLI OSMAN ACER :

Gerçek adım Osman Acer Kod adım Şervan Korkmaz.  1994 doğumluyum. 2012’de PKK’ya katıldım. Aslen Şırnaklıyım. Doğum yerim Mersin’dir. Baba adım Ali Acer; Anne adım Zehra Acer’dir.
2020 yılında Gara’ya cezaevine düzenlemem yapıldı. Eğer operasyon başlarsa bir şey olursa destek kuvvet gelemezse rehineleri infaz edin, öldürün. Alınan rehine Türk rehineleri Polis, Subay, Askerleri öldürme talimatını vermişti. Vermişti. Böyle demişti. Ve 10 Şubat 2021’de Roj Başa doğru operasyon başladı. Sonra dönüp yanına birkaç kişiyi aldı, tutuklu olan esirlerin yanına gitti. Türk Subayların Polis olsun Asker olsun onların yanına gitti, hepsini imha etti. Çatışma devam etti,  birkaç gün böyle sürdü ve sonra Merkaz Botan yani Doğan Geçgel teslim oldu, ondan sonra ben teslim oldum.

TERÖRİST MERKEZ BOTAN KOD ADLI DOĞAN GEÇGEL:

Bu ifadeyi kendi hür irademle hiçbir baskı altında kalmayarak veriyorum.
Adım Doğan Geçgel Kod İsmim Merkaz Botan, Baba adım Sabri, Anne adım Fatma. Memleketim Şırnak Merkez. Örgüte katılım tarihi Mart 2014.
Gare’de Siyane bölgesinde şehit Brüsk mağarasında tutukluların yanındaydım sekiz kişiydik tünel uzun olduğu için ve zikzaklı olduğu için görünmüyordu diğer kapı, dışarısı görünmüyordu daha doğrusu.
Yani Orada Saat yediye kadar bekledik ve kamelyaya geçmek için, geçtik, yerde esirlerin ölü bir vaziyette kafalarına sıkılmış halde gördük.
Ben de dayanamayarak dışarı çıkmadan önce teslim ol çağrılarını duyuyordum askerlerin; teslim olmak için yani askerlere ben dışarı çıktım ben teslim oluyorum diye askerlere gittim, askerler de beni yanlarına aldılar. Gara saha komutanlığı Cuma Biliki olan sahış arkadaş Sorej kod isimli sorumluya demişti ki “buraya operasyon olursa bir şey olursa esirlerin hiç biri sağ gitmemeli ailelerine teslim olmamalı” diye talimat verdiğini duymuştum. Yani onları öldürün diye duymuştum, Sorej söylemişti. Bunu kendim duymuştum yani kulaklarımla. Sonra teslim oldum askerlere.

%d blogcu bunu beğendi: