turkiye-sozlerin-tutulduguna-kanaat-getirdigi-zaman-diger-adimlari-atacaktir

TÜRKİYE, SÖZLERİN TUTULDUĞUNA KANAAT GETİRDİĞİ ZAMAN DİĞER ADIMLARI ATACAKTIR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine başvuru sürecini değerlendirerek, “Türkiye’nin iradesi kabul edildi ve Türkiye’nin isteklerinin yerine getirileceği Türkiye’ye karşı taahhüt edildi. Bu süreç bitmedi, NATO üyeliğinin başlangıcı, bunun tamamlayıcı işlemleri var. Adalet, güvenlik ve istihbarat üzerinden kurulan izleme ve takip komitesi verilen sözlerin, yapılan taahhütlerin yerine getirilip getirilmediğini takip edecek ve süreci değerlendirilecektir.” dedi.

AK Parti Yozgat İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Bakan Bozdağ, vatandaşlarla bir araya geldi.

Türkiye’nin başta PKK, FETÖ, DHKP-C, PYD, YPG ve DEAŞ olmak üzere terör örgütleriyle mücadele ettiğini belirten Bozdağ, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğinin gündeme gelmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin hukukunu koruyan bir irade ortaya koyduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, haklı bir sesi yükselttiğini belirten Bakan Bozdağ’ın konuşmasından bazı bölümler şu şekilde:

TÜRKİYE, HER ALANDA SESİNE KULAK VERİLEN, DEDİĞİ DİKKATLE İNCELENEN BİR ÜLKE HALİNE GELDİ

Türkiye’nin geleceği ve milletimizin istikbali bugüne kadar elde ettiği kazanımların artarak devam etmesi Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Cumhur’un yeniden güçlü bir şekilde iktidarı ve alın teriyle mümkün olacaktır.

Türkiye’nin yaptıklarımızla içeride, dışarıda itibarını yükselttik, her alanda Türkiye sesine kulak verilen, dediği dikkatle incelenen bir ülke haline geldi. İşte, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine başvurusu üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız, milletimizin hak ve hukukunu en yüksek şekilde dile getirdi. “Teröre destek veren PKK, FETÖ, DHKP-C ve bilumum terör örgütlerine kuluçka yuvalığı yapan İsveç ve Finlandiya’nın teröre karşı tavır koymaz, Türkiye’nin isteklerini kabul etmez ve bu istekleri somut olarak yerine getireceğini taahhüt etmezse o zaman biz NATO üyeliğine izin vermeyiz” dedik.

KOMİTE, VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLİP, GETİRİLMEDİĞİNİ TAKİP EDECEK

Daha düne kadar PKK, Avrupa Birliği’nde, Avrupa Konseyi’nde, terör örgütü ama diğerlerini terör örgütü listesinde olmadığı için terör örgütü görmeyen bu ülkeler, NATO’nun da şemsiyesi altında İsveç, Finlandiya yapılan mutabakat metni içerisinde PKK’nın aynısı olan PYD, YPG, SDG ve FETÖ terör örgütü olarak kayda geçti. Türkiye’nin iradesi kabul edildi ve Türkiye’nin isteklerinin yerine getirileceği Türkiye’ye karşı taahhüt edildi. Ayrıca bu süreç biten bir süreç değil. Bu, NATO üyeliğinin başlangıcı, bunun tamamlayıcı işlemleri var. Cumhurbaşkanımız da açıkladı, adalet, güvenlik ve istihbarat üzerinden bir izleme ve takip komitesi de kuruldu. Bunlar bu süreçte verilen sözlerin, yapılan taahhütlerin yerine getirilip getirilmediğini takip edecek ve süreci değerlendirilecektir. Türkiye, sözlerin tutulduğuna kanaat getirdiği zaman diğer adımları elbette atacaktır. Çünkü Türkiye verdiği her sözü tutmuş ve tutan bir ülkedir. Sözüne sadık bir ülkedir. Bunu biz hep gösterdik.

YURT DIŞI MEDYASI ‘TÜRKİYE KAZANDI, ERDOĞAN’IN ZAFERİ’ DİYE MANŞET ATARKEN, MUHALEFET SUSTU

Karşımızdakilerden de verdikleri söze sadık olmalarını beklemek bizim hakkımızdır. Şimdi böylesine büyük bir başarıya Türkiye Cumhuriyeti Devleti imza attı. Ama düşünün Türkiye’de öylesi bir muhalefet var ki bu başarıya sevinemediler bile. Sayın Cumhurbaşkanımız, “Yunanistan’ın NATO’ya girişinde Türkiye’nin yaptığı hatayı tekrarlamayacağız ve bunlar teröre karşı verdikleri desteği kesmez, Türkiye’nin isteklerini kabul etmezlerse NATO’ya üyeliklerini onaylamayacağız” dedikleri zaman ağızlarını açmadılar, konuşmadılar, “Doğru söylüyor, eğri söylüyor” diye tek bir söz dahi etmediler. Ama mutabakat metni imzalanınca, işte “Geri adım attı” diye hükümeti eleştirmeye başladılar. Yahu İsveç’in medyası, Yunanistan’ın medyası, Avrupa’nın medyası, Amerika’nın medyası ve siyasetçileri “Türkiye kazandı, Erdoğan’ın zaferi” diye manşetler atarken bunlar, bunu milletten gizlemek için elde başarıyı küçültmek için abartma, çarpıtma yoluna gittiler. Yahu, bir de Türkiye’nin elde ettiği şu başarıya sevinin.

TEKNOFEST TRABZON’A GELİYOR

Karadeniz topraklarını karış karış gezen TEKNOFEST Trabzon’a geliyor. 5-7 Ağustos tarihleri arasında Trabzon Medical Park Stadyumu'nda gerçekleşecek etkinlik T3 Vakfı,…

‘AKÇAABAT KAPALI OTOPARK VE PAZAR YERİ PROJESİ’NİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun “Büyükşehir Belediyesi, 18 ilçede daha görünür olacak” prensibiyle yürütülen çalışmalar sonucunda, projeler birbiri ardına…

BAŞKAN ZORLUOĞLU ARAKLI’DAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ‘Bu Sene Yol Senesi’ sloganı kapsamında yürütülen asfalt çalışmalarını titizlikle incelemeye devam ediyor. Sadece merkezle…

BAŞKAN ZORLUOĞLU TRABZONSPOR’UN 55. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

2021-2022 sezonu Süper Lig şampiyonu olarak taraftarlarına tarifsiz bir mutluluk yaşatan, geçtiğimiz günlerde de Süper Kupa’yı müzesine götüren Trabzonspor, 55’inci…