İçişleri Ailemiz, Yeni Yılı Böyle Karşıladı

Bakanımız Sn. Soylu Yeni Yıla Belbuka Kalekol Üs Bölgesindeki Askerlerle Girdi

Bakanımız Sn.  Soylu, yeni yıla girilen ilk dakikalarda Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ı telefonla arayarak, bulundukları bölge hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan daha sonra üs bölgesinde görev yapan askerlere hitap etti.
Van Ferit Melen Havalimanı’nda Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan Bakanımız Sn. Soylu, buradan helikopterle Çatak ile Beytüşşebap arasında Kato Jirka bölgesinde yaklaşık 3 bin rakımda bulunan Belbuka Kalekol Üs Bölgesi Komutanlığına geldi.Askerlerle sohbet ederek moral veren ve yeni yıllarını tebrik eden Bakanımız Sn. Soylu, üs bölgesindeki kuleler ve yaşam alanlarında incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, Mehmetçiğin Yeni Yılını Kutladı

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan daha sonra üs bölgesinde görev yapan askerlere hitap etti. “Özellikle sayın bakanımızın böyle bir geceyi Ankara veya İstanbul değil de sizlerle birlikte geçirmesinden duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum” diyen Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, şunları kaydetti:
“2020 yılını geride bıraktık, şu an 2021 yılına girmiş bulunuyoruz. 2020 bizim için gerçekten çok sıkıntılı oldu. Özellikle koronavirüs sıkıntılarını yaşadık. Birçoklarımız yakınlarını kaybetti, Birçoklarımızın yakınları şu an hasta yatağında. Ölenlere Allah’tan rahmet, hasta olanlara da Rabbimden şifa diliyorum. 2021 yılını temennim odur ki inşallah sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde yaşar ve ülkemizin de geleceği için çok daha güçlü bir yıl olarak sürdürürüz.”
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de “Vatanımız ve şanlı bayrağımız için burada hazırız” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu