İl Koordinasyon Kurulu 2021 Yılı 1. Dönem Toplantısı Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi Başkanlığında Yapıldı

İlimiz Koordinasyon Kurulu 2021 yılı 1. dönem toplantısı 29 Ocak 2021 Cuma günü saat 14:00’da Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi’ nin başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi; ilimiz genelinde 2020 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına ait toplam 378 adet yatırım projesinin mevcut olduğunu ve bunların toplam proje bedelinin 4 milyar 833 milyon TL olduğunu söyledi. Ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu İl Yatırım Takip Sistemi (İLYAS) üzerinden kamu yatırımlarının izlendiğini belirterek sistem üzerinden de yatırımların değerlendirmesinin yapıldığını vurguladı.

Toplantıda yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerince uyguladıkları projelere ilişkin sunumlar yapıldı. İlimiz genelindeki tüm yatırımlar değerlendirildi. Ayrıca koordinasyonu gerektiren konular karar altına alındı.