Amasya Valiliği

İl Pandemi Üst Kurulu Valimiz Mustafa Masatlı Başkanlığında Toplandı

Valimiz Mustafa Masatlı Koronavirüsle mücadele için Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan yeni tedbirlerin ve İçişleri Bakanlığımızca gönderilen genelgenin ele alındığı toplantıya başkanlık etti.

112 Acil Çağrı Merkezinde yapılan toplantıda Vali Yardımcısı Turgay İlhan, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, İlçe Kaymakamları ile çeşitli kamu kurumlarının il müdürleri yer aldı.

Valimiz Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Ülkemiz 1 yıl önce Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsle mücadele etmektedir. Bu kapsamda geçtiğimiz gün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi tarafından açıklanan yeni tedbirlerin ve buna ilişkin çıkarılan genelgeye ilişkin kararlar almak ve uygulamaları belirlemek üzere bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz.  Bu süreçte Cumhurbaşkanlığımızın rehberliğinde tüm Bakanlıklarımız ve kamu kurumlarımız etkili bir refleks oluşturarak, salgının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için mücadele verdiler.

Ülkemiz bu alanda yaptığı başarılı uygulamalarla tüm dünyaya örnek teşkil etti. Salgının başında alınan tedbirler neticesinde vaka sayılarının kontrol altına alınması sağlandı ve halkımız konu hakkında bilinçlendirildi. Geldiğimiz noktada tedbirlerin uzun süredir devam ediyor olması vatandaşlarımız üzerinde bir rehavete yol açtı. Bunun sonucunda ise birinci dalganın ardından, maalesef salgının ikinci dalgasıyla karşı karşıyayız.

Mevsimsel koşulların da etkisiyle hastalıkla mücadelede yeni sorunlar ortaya çıktı. Bu sorunları çözüme kavuşturmak için de Sayın Cumhurbaşkanımız Başkanlığında yapılan kabine toplantısında yeni tedbirlerin hayata geçirilmesi kararlaştırıldı. İçişleri Bakanlığımız tarafından genelge olarak yayınlanan bu tedbirlere eksiksiz olarak uymamız gerekmektedir. Kısaca söylemek gerekirse salgınla mücadelede yeni bir döneme geçiyoruz. Amasya olarak bu mücadelemiz kesintisiz olarak devam ediyor. Bu tedbirlere harfiyen uyarsak inşallah bu süreci daha fazla vatandaşımızın hayatını kaybetmeden atlatabiliriz.”

Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ve İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile uygulanması talimatlandırılan yeni tedbirlere ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir sunum yapıldı. Toplantı ilimizde alınması planlanan tedbirlere dair görüş alışverişinde bulunulması ile sona erdi.

Kontrol Et

YOLLAR KORUMA ALTINDA

YOLLAR KORUMA ALTINDA

Ordu ilinin zor coğrafi şartlarına rağmen en uzak mahallelerine kadar ulaşım hizmeti götüren Ordu Büyükşehir …