İletişim Başkanı Altun, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ömüraliyev’i kabul etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’i kabul etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında gerçekleşen görüşmede, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesine ilişkin hususlar ile medya alanında iş birliği ve FETÖ’yle mücadele konuları ele alındı.

Türkiye’nin dost ve kardeş Kırgızistan’la ilişkileri bütün alanlarda daha da ileri taşımak istediğini belirten Fahrettin Altun, özellikle dezenformasyonla mücadele, medyada dijitalleşme ve stratejik iletişim gibi alanlarda daha yakın iş birliğinin önünü açacak yeni bir süreci başlatmak istediklerini, bunun her iki ülkenin çıkarlarına hizmet edeceğini söyledi.

Altun, iki ülkenin müşterek gayretleriyle Orta Asya’nın en önemli yüksek eğitim kurumlarından biri haline gelen Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’ni güçlendirmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Fahrettin Altun, terör örgütü FETÖ ile mücadele konusunda da Kırgızistan’a her türlü desteği sağlamayı sürdüreceklerini söyledi.