Kızılay İhtiyacı Olan Öğrencilere Tabletlerini Ulaştırıyor

Türk Kızılay, Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği yaparak “Senin Desteğin Oldukça Her Ev Bir Okul” sloganı ile başlattığı bağış kampanyasıyla alınan tabletleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıyor.

Covid-19 salgınının başından bu yana nakdi, gıda ve hijyen yardımları yaparken hastalar için immün plazma bağışı çalışmaları yürüten Türk Kızılay, uzaktan eğitim yöntemiyle öğrenim döneminde de Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği ihtiyacı olan öğrencilere tabletlerini ulaştırıyor. Dağıtım çalışmalarını Kızılay şube başkanları da eşlik ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da destek verdiği kampanyaya bağışlar ise devam ediyor.

Büyük İlgi Gören Kampanyaya Destek Olunabiliyor

Seyircisine çağrıda bulunan ATV ekranlarının sevilen yüzü ünlü programcı Esra Erol kampanyaya çok kısa sürede binlerce izleyicinin SMS bağışıyla karşılık vermesini sağladı.

Hayırseverler de ihtiyaç sahibi çocuklarımızın eğitim hayatlarına devam etmelerine destek olarak geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için www.kizilay.org.tr web sitesindeki ve mobil uygulamadaki bağış sayfasını kullanabilirler. Ayrıca 168 ücretsiz çağrı hattından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından, Kızılay şubelerinden, elektronik bankacılık bağış tahsilatı menülerinden bağışta bulunulabiliyor. Tüm GSM operatörleri üzerinden de 2868’e “EĞİTİM” yazıp sms gönderilerek de 10 TL bağış yapılabiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu