Meslek Yüksekokulumuz “Sıfır Atık Belgesi” Aldı

Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu, çevre kirliliğinin önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması, gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevre bırakılması ve ekonomiye katma değer sağlanması amacıyla sürdürdüğü Sıfır Atık Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında, Temel Seviye “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi, Üniversitemizde de başarıyla uygulanıyor.

Bu kapsamda Yüksekokul binasında öğrencilerin ve çalışanların yoğun olduğu noktalara katı atık biriktirme kutuları yerleştiren ve atıkları türlerine göre ayıran üniteler oluşturarak geri dönüşüm sürecine kazandıran Meslek Yüksekokulumuz, Sıfır Atık Yönetmeliğinde yer alan kriterleri başarıyla yerine getirerek Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

Proje kapsamında Meslek Yüksekokulumuza verilen ‘Sıfır Atık Belgesi’nin, Üniversitemizin daha sonraki atık yönetimi çalışmaları için teşvik edici olduğunu belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, projenin Yüksekokulumuzda uygulanması amacıyla gayretli çalışmalar sürdüren personel ve öğrencilerimize teşekkür etti.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu