Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası Temel Atma Töreni’ne katıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası Temel Atma Töreni’ne katıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile birlikte Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası Temel Atma Töreni’ne katıldı. Törene Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve milletvekilleri de katıldı.

Bakan Akar yaptığı konuşmada, söz konusu projenin memleketi Kayseri’yi ulaşım alanında bir adım daha ileriye taşıyacağını belirtti. Kayseri’nin, başta savunma sanayi olmak üzere birçok alanda hem bölgenin hem Türkiye’nin parlayan bir yıldızı olmasından duydukları gururu ifade eden Bakan Akar, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere şükranlarını iletti.

Türkiye’nin ister Koronavirüs salgını ile mücadelede isterse diğer konularda sorumluluğunun büyük olduğunu ifade eden Bakan Akar, bunun bilinciyle “durmak yok yola devam” anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin uluslararası alanda artık bir özne haline geldiğini vurgulayan Bakan Akar, dost ve kardeş ülkeler başta olmak çevredeki birçok ülkeyle yakın ilişki içinde olunduğunu belirtti. Azerbaycan’daki gelişmelere de değinen Bakan Akar, şunları söyledi:

“Azerbaycan’ın kahraman ordusu, 30 yıldan beri çekilen cefaya, Ermenistan’ın işgaline, yaptığı çalışmalarla son vermiştir. Bu konuda Türkiye olarak Azerbaycan Türkü’nün haklı davasında daima yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Bazıları bu olayı son derece çarpık bir şekilde takdim ediyorlar. Hem Türk hem dünya basınında buna rastlıyoruz. Bu tamamen yanlış. Hiçbir şekilde Azerbaycan ordusu oradaki bölgeyi, şehirleri yakıp yıkmadı. Tam tersine Ermenistan tüm yerleşim birimlerini yakmak ve yıkmak suretiyle oradaki Azerbaycanlı kardeşlerimize her türlü ezayı, cefayı 30 yıl boyunca yaptılar. Buna karşılık Azerbaycan ordusu ‘dur’ dedi ve çok şükür bu noktaya gelindi.”

Türkiye ve Azerbaycan’ın yakın çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Bakan Akar, Azerbaycan’a asker gönderilmesine yönelik Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’ne ilişkin ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“TSK, Azerbaycan’a gitmek üzere hazırlıklarına tamamladı. Önümüzdeki günlerde bölgeye intikal edecekler. Oradaki en önemli konulardan biri de insani konular. Ermenistan her tarafı yakıp yıktı, bunların hepsi tespit edildi, kayıt altında. Yapılabilecek her türlü barbarlığı yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. Gittikleri yerlerden geriye bir sürü mayın, el yapımı patlayıcı bırakmak suretiyle gelecek ne kadar masum insan varsa onların hayatına kast ediyorlar. Türkiye’den gidecek Mehmetçik bu konuda da Azerbaycanlı kardeşlerimize gerekli yardımı sağlayacak ve oradaki mayınları, patlayıcıları etkisiz hale getirerek kardeşlerimizin zarara uğramasını önlemeye çalışacak. Sonuç olarak ülkemizde ve tüm kardeş coğrafyada çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Biz biliyoruz ki birinci görevimiz ülkemizin, kardeşlerimizin bekası, diğer görevimiz ise milletlerin refahı. Bu konuda yapılabilecek ne varsa çalışmalarımız aralıksız olarak sizlerin sevgisi, güveni ve duasıyla sürdürdük, sürdürmeye devam edeceğiz.”

Bakan Akar, sözlerini temeli atılan bu önemli yatırımının hayırlı uğurlu olması temennisiyle konuşmasını tamamladı.

Kontrol Et

icisleri

Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi Hizmet Vermeye Başladı

2017 yılında Batman Kozluk İlçesinde, bölücü PKK terör örgütü tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit …