Şampiyonlar İçin Fidan

Selçuk Üniversitesi şampiyon taekwondocularımız Rukiye Yıldırım ve Zeliha Ağrıs adına fidan dikti.

Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi olan başarılı sporcularımız Rukiye Yıldırım ve Zeliha Ağrıs adına, son olarak Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen 8. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’nda elde ettikleri başarılar dolayısıyla  Selçuk Üniversitesi tarafından fidan dikimi yapıldı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Şahin ve Taekwondo Millî Takımlar Teknik Direktörü Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Şahin, Zeliha Ağrıs ve Rukiye Yıldırım ile birlikte Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u ziyaret etti.

“SPOR, SORUMLULUK BİLİNCİ DE AŞILIYOR”

Elde edilen başarının, Selçuk Üniversitesini ve bütün Türkiye’yi gururlandırdığını belirten Prof. Dr. Metin Aksoy, ”Millî sporcularımızın başarısında emeği geçenleri de tebrik ediyorum. Selçuk Üniversitesi olarak öğrencilerimize her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Sporcularımızın başarısı ve üniversitemizin isminin bu tür uluslararası turnuvalarda duyurulması gerçekten onur verici. Allah yolunuzu açık etsin. Bundan sonraki süreçte daha güzel başarılara imza atacağınızdan eminim. Öğrencilerimizin sporun yanında eğitime de devam etmesi çok önemli. Onlar aynı zamanda gençlere de örnek oluyor. Özellikle sosyal medyadaki dönüşümle birlikte gençlerin yaşadıkları sorunları sporla aşacağına inanıyoruz. Çünkü spor; disiplinli yaşamayı öğretiyor, topluma faydalı olmayı sağlıyor. Sorumluluk bilinci aşılıyor. Spordan uzaklaşan gençler tüketim kültürüne alışıyor. Bizim hocalarımız, öğrencilerine kendi evlatları gibi sahip çıkıyor. Bundan sonraki süreçte bu tür üstün başarı gösterenler adına birer fidan dikiyoruz.” dedi.

“TOKYO’DA MADALYA ALACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Başkan Şahin ise,  “Sporcularımızın bundan sonraki hedefi, 2021’de yapılacak olan Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları. Tokyo’da madalya alacağımıza inanıyorum. Paralimpik Oyunları için de  Tokyo’ya gidecek 6 sporcumuz var. Dünyada tam takım hâlinde olimpiyatlara katılacak olan tek takımız. Tokyo’ya toplamda 10 sporcu ile katılıyoruz.” diye konuştu.

Gençlere örnek olan ve umutları yeşerten öğrenciler adına fidan dikildiğini belirten Prof. Dr. Aksoy, başarılı sporculara teşekkür belgesi takdim etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu