Sayın Bakanımızın Pakistan’ı ziyareti

Sayın Bakanımız, Türkiye-Pakistan 7. Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konsey toplantısı hazırlıklarını ele almak, Karaçi Başkonsolosluğumuzun yeni binasının resmi açılışını gerçekleştirmek ve Türkiye-Pakistan-Azerbaycan Üçlü Dışişleri Bakanları İkinci Toplantısı’na katılmak üzere 13-14 Ocak 2021 tarihlerinde Pakistan’ı ziyaret ediyor.

Sayın Bakanımız İslamabad’daki ilk gününde önce Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi tarafından kabul edildi ve kendisine Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını ve en iyi dileklerini iletti.

Sayın Bakanımız ayrıca Pakistan’ın ikinci evimiz olduğunu, mükemmel ilişkilerimizi daha da ilerleteceğimizi ve ziyaret vesilesiyle kendisine tevdi edilen “Hilal-e-Pakistan Nişanı”nı gururla taşıyacağını ifade etti.

Ardından Sayın Bakanımız Pakistanlı mevkidaşı Şah Mahmut Kureyşi’yle biraraya geldi ve Maarif Vakfı’nın faaliyetleri hakkında Mutabakat Zaptı’nı imzaladı.

Sayın Bakanımız ilişkilerimizi güçlendirecek 71 maddelik Yol Haritasını görüştüklerini, ikili ticaretimizi gerçek potansiyeline ulaştıracağımızı ve savunma sanayiindeki işbirliğimizi geliştireceğimizi vurguladı.

Bilahare, Sayın Bakanımız Pak-Türk Maarif Okulları İslamabad Kampüsüne de bir ziyaret gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu