Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu’nun Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 176. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Emniyet Teşkilatı, Vatan ve Milletin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlamak, insan hak ve özgürlüklerini korumak için büyük bir özveriyle çalışmaktadır.
Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinen, 176 yıllık bilgi ve deneyimiyle bugüne kadar büyük başarılara imza atan Emniyet Teşkilatımız, vatandaşlarımızın çekinmeden, korkmadan başvurabileceği bir şefkat kapısı haline gelmiştir.
Coronavirüs salgını nedeniyle sıkıntılı zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde de, daima yanımızda olduğunu bizlere hissettiren, yardıma ihtiyacı olanların imdadına hızır gibi yetişen, kendi sağlığını düşünmeden gece gündüz koşturan, milletimizin gönlünde hepsi birer kahraman olan fedakâr polislerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta ilimizde görev yapan her kademedeki polislerimiz olmak üzere, üstün hizmet anlayışı ile ülkemizin dört bir sathında görev yapan Emniyet Teşkilatımızın değerli çalışanlarının Polis Haftası’nı kutluyorum. Görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevi başında bulunanlara ve emekli olanlara aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.