ING Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Basketbol Ligi Ekipleri Hazırlık Karşılaşmaları Oynadı

ING Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Basketbol Ligi ekipleri, oynadıkları müsabakalarla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü.

Gloria Sports Arena’da oynanan Gloria Cup mücadelesinde Anadolu Efes, Tofaş’ı 84-78’lik skorla mağlup etti. Rakibi karşısında mücadelenin ilk yarısını 49-40 önde kapatan Anadolu Efes’te Buğrahan Tuncer 13 ve Chris Singleton 10 sayıyla maçı tamamladı. Tofaş’ta ise DJ White 17 ve Batın Tuna da 12 sayıyla mücadeleyi noktaladı.

Göl Kupası’nda Büyükçekmece Basketbol, OGM Ormanspor’u 85-79’luk skorla yendi. Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısını 41-38 önde tamamlayan Büyükçekmece Basketbol’da Markeese Anderson 26 ve Osiris Eldridge 19 sayıyla oynadı. OGM Ormanspor’da ise Jamelle Hagins 22 ve Dwight Hardy de 16 sayıyla maçı tamamladı.

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanan hazırlık mücadelesinde Petkim Spor, Darüşşafaka Tekfen’i 90-82 ile geçti. Mücadelenin ilk yarısını 43-42 üstün geçen Petkim Spor’da Kendrick Ray ile Thomas Wimbush 22’şer sayı kaydetti. Darüşşafaka Tekfen’de ise Jarmar Otis Gulley 16 ve Grant Jerrett 15 sayıyla maçı tamamladı.

Merkezfendi Belediyesi Denizli Basket, hazırlık karşılaşmasında Lokman Hekim Fethiye Belediyesi’ni 78-70’lik skorla mağlup etti. Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’ndaki karşılaşmada Merkezfendi Belediyesi Denizli Basket adına Denizhan Çevik 20 sayı kaydederken, Lokman Hekim Fethiye Belediyesi’nde ise Caner Ercan 15 sayıyla oynadı.

%d blogcu bunu beğendi: