Tokat Tarımı ve Hayvancılığına Büyük Hibe!

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde Tarım Tokat kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yürütülen projelerin tanıtım toplantısına katıldı.
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen toplantıda TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, kurumun Tarım Tokat kapsamında yürüttüğü projeler ile ilgili bilgi verdi.
Vali Dr. Ozan Balcı, TKDK’nın Tokat’ta çok güzel işler yürüttüğünü belirterek, “TKDK’dan şuana kadar 110 milyon hibe aldık. 57 milyon hibe de onaylanma aşamasında. 2 yıl içinde 167 milyon hibe almış olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Kiraz Paketleme Tesisi Kuruyoruz
Yaklaşık 10 milyonluk yatırımla Tokat Kiraz Paketleme Tesisi ve Soğuk Hava Deposu’nun TKDK desteğiyle kurulma aşamasında olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, tesisin Akyamaç, Kocacık, Kemalpaşa, Kömeç, Yayladalı köylerinin çiftçisine ve diğer çiftçilerimize katkı sağlayacağını kaydetti. Tesisin kurulmasıyla birlikte Tokat’ta kiraz üretiminin iki katına çıkacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, emeği geçenlere teşekkür ederek, tesisin şimdiden memlekete ve millete hayırlı olmasını diledi.
Erbaa Çiçekçilikte Türkiye’nin Parlayan Yıldızı Olacak
TKDK’nın Erbaa’da çiçekçiliği geliştirmek için 15 milyon hibe desteği verdiğini  kaydedin Vali Dr. Ozan Balcı, ”Çiçekçilikte Akdeniz’de Antalya ne ise Karadeniz’de de Erbaa o olacak Erbaa’da 1000 dönüm sera kuruyoruz. Erbaa, mezatıyla soğuk hava depolarıyla çiçekçilikte Türkiye’nin parlayan bir yıldızı olacak.” diye konuştu.
Vali Dr. Ozan Balcı, TKDK’nın Tokat tarımı ve havyacılığı için büyük destekleri olduğunu belirterek, “Bu çalışmaları yürüten TKDK Tokat İl Müdürümüz Fevzi Çiçek ve ekibi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Tokat’ın tarım, turizm, kültür ve sanayisiyle geleceğe hazırlıyoruz, hep birlikte şehrin geleceğini dizayn ediyoruz. Proje çalışmalarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, kurum müdürleri ve temsilcileri katıldı.