Üniversitemizde “Sinop’un Ekonomik Kaynaklı Sosyal Sorunları ve Çözüm Önerileri” Çalıştayı

Üniversitemizde, Sinop’un kalkınmasına ve ekonomik büyümesine katkı sağlamak, bununla birlikte iktisadi sorunlara çözüm önerileri sunmak amacıyla “Sinop’un Ekonomik Kaynaklı Sosyal Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı çalıştay düzenlendi.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde düzenlenen çalıştaya; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, fakülte dekanlarımız ve akademik personelimiz katıldı.

Sinop Üniversitesi olarak vizyonumuza uygun bir çalışma modeli uygulamayı hedeflediklerini belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, bu minvalde Sinop’un ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara öncelik verdiklerini söyledi.

Düzenlenen çalıştayla, yalnızca Sinop merkezde değil ilçeler bazında da ekonomik hareketliliği sağlayacak projelerin tartışılacağını ifade eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Bugünkü çalıştayımızda, ekonomik kaynaklı sosyal sorunlarımızı konuşacağız ve ortaya somut çözüm önerileri sunacağız. Sinop’un ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak için akademisyenlerimizin hazırladığı projeleri kapsamlı olarak değerlendirme fırsatı bulacağız. Çalıştayımızın şehrimiz için hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen tüm öğretim elemanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Rektörümüzün konuşmasının ardından, “Sinop’un Ekonomik Kaynaklı Sosyal Sorunları ve Çözüm Önerileri” çalıştayına geçildi.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ve Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN tarafından iki farklı oturum şeklinde gerçekleştirilen çalıştayda, akademisyenlerimiz sırayla söz alarak Sinop’un ekonomik kaynaklı sorunlarına yönelik ortaya koydukları projeleri paylaştılar.

Çalıştayda, Sinop’ta yaşayan dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak için atılması gereken adımlar ele alındı. Ayrıca Sinop’taki ekonomik fırsatlar, istihdamı artıracak ve yerel dinamikleri harekete geçirerek projeler de detaylı olarak tartışıldı.

Diğer taraftan üniversitemizin gelecek dönemde Sinop ekonomisine sağlayacağı katkılar da değerlendirildi.

Yapılan sunumların ardından söz alan akademisyenlerimiz, projelerin geliştirilebilir yanlarını ve eksik yönlerini yorumlayarak çalıştaya katkı sağladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.