Vali Dr. Ozan Balcı’nın 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü ve Polis Haftası Kutlama Mesajı

Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu 1845’ten bugüne kadar 176 yıllık bilgi ve tecrübesiyle, hukuka ve yasalara bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla görevini sürdürmektedir. Emniyet teşkilatımızın kahraman mensupları, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur içerisinde yaşaması, can ve mal güvenliğinin temini için gece gündüz demeden, her türlü şartta büyük bir özveriyle görevini yerine getirmektedir.
Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi başarıyla yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.
Yaklaşık iki asırdır, büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle, suçların önlenmesi ve aydınlatılmasını, halkımızın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlayarak, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Emniyet Teşkilatımız, hem geleneksel değerler içinde toplumsal hukukun asli parçası, hem de çağdaş hukuk devletinin temel omurga yapılarından birisi olmuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle görevleri başında şehit olan kahraman polislerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor; gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülkemize ve milletimize, her türlü şartta hizmet eden Emniyet Teşkilatımızın 176. Kuruluş Yıl Dönümünü ve Polis Haftası’nı kutluyor; tüm emniyet camiamıza kolaylık, görevlerinde başarı, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.