Valimiz Mustafa MASATLI Sosyal Aile Ziyaretlerine Devam Ediyor

Valimiz Mustafa Masatlı, Esra Masatlı Hanımefendi ile birlikte Şehit Topçu Er Tuncay Kurt’un anne ve babası Recep ve Sultan Kurt, çeşitli rahatsızlıkları bulunan yavrumuz Ali Asaf Aktaş, 82 yaşındaki Naciye Hicin teyzemiz ile babasını kaybeden Tuana Su Akgül’e ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerde Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt da yer aldı.

Ailelerle yakından ilgilenerek kendileriyle sohbet eden Valimiz Mustafa Masatlı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin emanetleri olan ailelerinin, öksüz, yetim, engelli, yaşlı ve hasta bireylerimizin daima yanında olunacağını vurgulayarak şunları ifade etti: “Son 18 yılda sosyal hizmetler alanında ülkemize çağ atlatan birçok proje ve uygulama hayata geçirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğündeki hükümetimiz dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarıyla ülkemizde ilklere imza atmıştır.

Hasta bakım aylığı, engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aylıklarında yapılan iyileştirmeler, Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde devam eden koruyucu aile programı, şehit aileleri ve gazilerimize yönelik uygulamalar, TOKİ aracılığıyla yürütülen engelli ve düşük gelir seviyesine sahip vatandaşlarımıza yönelik konut projeleri bu çalışmaların yalnızca bir kaçıdır.

Amasya’mızda da devletimizin yardım eline ihtiyaç duyan herkesi tespit etmek ve ihtiyaç duydukları desteği kendilerine sağlamak için gerek tüm kurum, kuruluş ve görevlilerimiz vatandaşlarımızın hizmetindedir. İlimizin yöneticileri olarak bizlerde sosyal devlet olmanın bir gereği olarak yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu bizim öncelikli görevimizdir.” Valimiz Mustafa Masatlı ayrıca ailelerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilerek, çözüme kavuşturulması için de talimatlar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.