Valimiz Sayın Avni Çakır’n Ramazan Bayramı Mesajı

Gönüllerin huzur bulduğu, manevi duyguların yaşandığı  ramazan ayı, toplumsal yapımızı daha da güçlendirerek gelenek, görenek ve manevi değerlerimizin yaşanmasına vesile olmaktadır.
Kültürel zenginliklerimize, değerlerimize sahip çıkarak, bayramlarımızın anlam ve önemine uygun olarak yaşanması, geleceğe taşınması hepimizin ortak  sorumluluğudur. Böylesine güzelliklerin  bulunduğu huzur ve güven ortamının bayram sevincinin hayatımızın her anına taşıyabilmek,  gelecek nesillere bırakacağımız en güzel armağan olacaktır.
Büyük bir millet olarak, sevinçte, kederde hep birlikte ve beraber  olmamız,  bizleri farklı kılan özelliklerimizdendir.  Geçmişimizin büyük potansiyelinin yarınlara taşınması adına  kararlılıkla,  hoşgörüyle,   yardımlaşma, dayanışma duyguları  ile yaşanılan, yaşatılan değerlerimiz,  geleceğe daha da emin adımlarla yürüdüğümüzün kanıtıdır.
Milletimiz ve  devletimizin gücü, kararlılığı  azmi, asil  duruşu,  tarih boyunca kazandığımız  birçok zaferlerin  kahramanı olmuştur. Sağlığımız,  huzurumuz, güvenliğimiz  adına Bakanlığımız tarafından alınan kararların uygulanmasında  duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, birlikte  başaracağımıza inanıyorum.
Birlik ve bütünlüğümüzün ifadesi olarak coşkuyla, gururla  yaşadığımız  Ramazan Bayramı’nın,  ülkemize, tüm kastamonu’lu hemşehrilerimize  sağlık, mutluluk, huzur getirmesini temenni ediyorum.