Atatürk’ün Sinop’a Gelişinin 92.Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sinop’a gelişinin 92. Yıldönümü törenleri, Vali Erol Karaömeroğlu’nun katılımıyla çeşitli törenlerle kutlandı.

 

Atatürk’ün Sinop’a gelişini simgeleyen geminin temsili olarak karşılanmasının ardından, 92 yıl önce Atatürk’ün Sinop’a gelişinde çekilen fotoğrafını ve Türk Bayrağını taşıyan öğrenciler gemiden inerek protokolü ve vatandaşları selamladılar. Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, öğrencilerin verdiği Türk bayrağını öperek teslim aldı ve öğrencilere teşekkür etti.
 
Vali Erol Karaömeroğlu, Protokol Üyeleri, öğrenciler, Kurum Müdürleri ve vatandaşların oluşturduğu kortej, Belediye bandosu eşliğinde Atatürk’ün 15 Eylül 1928 tarihinde yürüdüğü caddeden geçerek Hükümet Konağı önüne geldiler.
 
Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının akabinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.
 
Hükümet Konağı önündeki programın tamamlanmasıyla Vali Erol Karaömeroğlu ve beraberindeki heyet Atatürk’ün Sinop’a geldiğinde istirahat ettiği Sinop Adliye Sarayı’ndaki Atatürk Müzesi ve Kütüphanesini ziyaret ettiler. 

 

Sinop Adliye Sarayı’ndaki Atatürk Müzesi ve Kütüphanesini  ziyarette, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu’nun Anı  Defterini imzalamasının akabinde tören programı sona erdi.

 

Tören programına, Vali Erol Karaömeroğlu’nun  yanı sıra, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş  Belediye Başkanı Barış Ayhan,  Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcıları Abdullah Şahin ve Orhan Gazi Karakaş, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Hakan Başakcı, Sinop 72. Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yzb. Mustafa Eray, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri,  Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı ve Üyeleri, öğrenciler ve  vatandaşlar katıldı.

 

%d blogcu bunu beğendi: