Devletim Yanımda, Geleceğim Güvende

Vali Dr. Ozan Balcı, Uzaktan Eğitim sürecinde EBA Destek Noktalarına erişim imkanı olmayan veya evinde yeterli donanımı olmayan çocuklarımıza yönelik olarak internetiyle birlikte 6 bin tablet ve 6 bin kırtasiye seti dağıtımı kampanyasının başlatıldığını söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Valilik Toplantı Salonunda, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Vali Yardımcısı Osman Sarı, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir, SYDV Müdürü Gültekin Çakmak ve videokonferans yöntemi ile de  ilçe kaymakamları, belediye başkanları, ilçe milli eğitim müdürleri ve vakıf müdürleriyle bir araya geldi.

Vali Dr. Ozan Balcı, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılmak üzere internetiyle birlikte 6 bin tablet ve 6 bin kırtasiye seti kampanyası başlatıldığını kaydetti. Çocukların ülkenin teminatı olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Onlar asla yalnız değiller. Çocuklarımıza, gençlerimize destek olacağız. Valiliğimiz koordinesinde Tokat Belediyesi, İl Özel İdaresi, ilçe kaymakamlıkları, ilçe belediye başkanlıkları ile birlikte başlatılan kampanyayı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri organize edecek.

Okullarımız yaşamış olduğumuz pandemi döneminde uzaktan eğitime devam ediyorlar, yüz yüze eğitime henüz geçilmedi. Yüz yüze eğitime geçinceye kadar da uzaktan eğitime devam edeceğiz.  Burada önemli bir husus var. Fakir fukara aileler ve onların çocuklarına da sahip çıkmamız lazım. Bunun için gayret etmemiz, çaba göstermemiz lazım.

Valiliğimiz, Tokat Belediyesi, İl Özel İdaresi, İlçelerde kaymakamlar, belediye başkanlıklarımız, hayırseverler, devlet millet el ele beraberce tabletleri temin ederek, bu işin üstesinden geleceğiz. 6 bin tablet, 6 bin kırtasiye seti kampanyasıyla hep beraberce fakir fukaraya dokunmuş olacağız.

Bu proje Tokat’ımızın projesi. Çocuklarımızın elinden tutmamız lazım. Ailelere dokunmamız, destek olmamız lazım. Ben inanıyorum ki; 6 bin tablet 10 bin olacak. Valiliğimiz koordinesinde bütün belediyelerimiz, bütün kaymakamlarımız halkla, milletle beraber bu kampanyaya sahip çıkacak. Hayırseverlerimiz yardımlarını Tokat Kültür Sanat ve Eğitim Vakıfı’nın  TR49 0001 5001 5800 7310 1198 50 no.lu İBAN hesabına yatırabilirler.”

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, kampanyaya desteklerini ifade ederek, her zaman çocuklarımızın ve gençlerimizin yanında olduklarını ifade ettiler.

05 Ekim 2020 

Haber : Bülent KAYNAR

Foto   : M. Sefa ŞEKER 

 

%d blogcu bunu beğendi: