Sayın Valimiz Telsizden Emniyet Ve Jandarma Personellerinin Bayramını Kutladı

 

 

Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle İl Jandarma Komutanlığı ve Polis Merkezi Amirliğini  ziyaret etti. 

İlk olarak İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu’nu  Komutanlık binası önünde İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Hakan Başakcı karşıladı. Karşılamanın ardından askerleri selamlayan ve Bayramlarını kutlayan Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu, daha  sonra İl Jandarma Komutanlığı Şeref Defterini imzaladı.

İl Jandarma Komutanlığı Makamında  J. Kd. Alb. Hakan Başakcı ile bir süre sohbet eden Vali Erol Karaömeroğlu, telsiz anonsu ile görevde bulunan  Jandarma Personellerinin Bayramını kutladı.

Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu telsiz anonsunda; ‘‘Yüreğinde vatan sevgisi ve görev aşkı ile  dosta güven, düşmana korku salan Kahraman Jandarma Personelleri, ülkemizin ve şehrimizin   huzur ve güvenliğini temin etmek adına mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir fedakarlık ve özveriyle yapmış olduğunuz başarılı çalışmalar takdire şayandır. Gece gündüz demeden Ülkemizin ve İlimizin huzuru için fedakarca görevlerinizi yerine getirdiğinizden dolayı   sizlere çok teşekkür ediyor, Kurban  Bayramı’nı ailelerinizle birlikte huzur ve mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum’’ dedi.

İl Jandarma Komutanlığı ziyaretinin akabinde, Polis Merkezi Amirliğine geçen  Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu’nu Polis Merkezi Amirliği önünde İl Emniyet Müdür V. Alpaslan Özdağlı karşıladı. 

Karşılamanın ardından Polisleri selamlayarak Bayramlarını kutlayan Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu, daha sonra telsiz anonsu ile görevi başında bulunan Emniyet Mensuplarının Bayramını kutladı.

Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu telsiz anonsunda; ‘‘24 saat süren çalışma koşullarına ve en zor şartlara rağmen yılmadan çalışan Emniyetimizin kahraman mensupları, Ülkemizin ve Şehrimizin güven, huzur ve emniyetine sağlamış olduğunuz katkılar her türlü takdirin üzerindedir. Sizleri vazifenizde gösterdiğiniz üstün gayret ve fedakarlıklarınızdan dolayı tebrik ediyor, Kurban  Bayramı’nı ailelerinizle birlikte huzur ve mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum’’ dedi.

Polis Merkezi Amirliğini ziyaretinde Anadolu Ajansı  ile yaptığı röportaja tüm Sinopluların ve İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayarak başlayan Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu,  Kurban Bayramı münasebetiyle yollarda yoğunluğun üst seviyede   olduğunu,  trafikte sürücülerimizin çok dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına azami şekilde riayet etmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Vali Karaömeroğlu, röportajın  devamında tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’la ilgili de vatandaşlarımızı uyararak Pandemi kuralları gereği toplu bayramlaşma törenleri, toplu mezarlık ziyaretleri ve  toplu yemek programları gibi programların  yapılmaması, Maske, sosyal mesafe ve  hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. 

Sayın Valimiz, Bayram boyunca Jandarma ve  Polis ekiplerimizin 24 saat aralıksız görevinin başında olduğunu,  İlimizde  tüm tedbirlerin alındığını belirterek, vatandaşlarımızın  da kurallara riayet ettikleri takdirde Kurban Bayramını hep birlikte  huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçireceğimizi  ifade etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı