Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Kovid 19 Tedbirleri Kapsamında, Cumhuriyet Meydanındaki İş Yerlerinin Denetimine Katıldı  

İçişleri Bakanlığının 81 il Valiliğine gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” genelgesi kapsamında, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla 01.10.2020 Perşembe günü, Türkiye genelinde gerçekleşen ve Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, personeli, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk birimlerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla Cumhuriyet Meydanındaki iş yerleri ve vatandaşların yoğun bulunduğu alanlarda “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile kapsamlı denetim gerçekleştirildi.
 
Denetime Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan konuşmasında; “Bilindiği üzere belirli periyotlarla ülkemizde ve ilimizde de koronavirüs tedbirleri kapsamında halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde, önemli gördüğümüz kamu hizmetlerine sunulduğu PTT, Banka gibi yerlerde biraz daha fazla tedbirlerimizi aldık şimdi bu tedbirlerimizi yerinde görmek noktasında zaman zaman Bakanlığımızdan gelen ilgili genelgeler kapsamında denetimler yapıyoruz. Amacımız kamu sağlığını, insan sağlığını tehdit eden koronavirüs ile olabildiğince daha etkin denetimde bulunmak. Umarım vatandaşlarımız bu konuda daha tedbirli olurlar ve bu süreci Kastamonu’da daha iyi atlatırız diye düşünüyorum. Genelgeler kapsamında bazı vatandaşlarımız maalesef tedbirlere uymamakta gerek tanılı teşhis konulmuş, gerekse de temaslı olup izolasyon tedbirlerine maalesef uymayan vatandaşlarımız içinde iki tane yurt ayarladık orada zaman zaman onları misafir ediyoruz. Umarız ki yurtta hiçbir vatandaşımız izolasyon kurallarına uyduğu için kalmaz bütün amacımız alınan tedbirleri vatandaşlarımıza harfiyen uygulamasını sağlamaktır. Basına mensupları bu önemli süreçte yanımızda olduğu için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda tüm illerde konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanları gibi yerler denetlenecek.
 KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

%d blogcu bunu beğendi: